Formula 1 yarışları 2026 itibarıyla Türkiye'ye geliyor! - Haber Jet

Formula 1 yarışları 2026 itibarıyla Türkiye’ye geliyor!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Formula 1 yarışlarının yapılan düzenleme sonrasında İstanbul'da yapılacağını belirtti. F1 yarışmalarının yapılacağı yerler hakkında detaylar ise süreç içerisinde belli olacak.

2024 yılının ilk çeyreğine ait turizm verilerini açıklayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada Türkiye’deki Formula 1 tutkunlarına müjdeli bir haber verdi.

Formula 1 yarışları 2026 itibarıyla Türkiye'ye geliyor! 2

İstanbul F1 Sahası’nın Bakanlığa bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Formula 1 ile ilgili yaptığı açıklama hakkında şunları söyledi:

“Orada bir ihale süreci gerçekleşti nisan ayı içerisinde. İhale başarıyla tamamlandı. Şimdi ikinci aşamaya geçtik. Mayısın ilk haftası içerisinde yer teslimleri yapılacak. Yani mevcut kiracının, mevcut içerde bulunan kiracının yeri boşaltması ve ihaleyi kazanan yeni kiracıya devretmesi var.”

Formula 1 yarışları 2026 itibarıyla Türkiye'ye geliyor! 3

“Sonrasında da hızlı bir şekilde 2026 itibarıyla Formula 1 yarışlarının İstanbul’a, Türkiye’ye getirilmesiyle ilgili kontratlama süreci başlayacak. Burada planlandığı şekilde süreç devam ediyor.” dedi.

GündemSon Dakika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir