Yerli otomobil TOGG zırhlandı! 45 kalibreye kadar mermi geçirmiyor - Haber Jet

Yerli otomobil TOGG zırhlandı! 45 kalibreye kadar mermi geçirmiyor

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a, Ankara’da araç zırhlama işiyle uğraşan bir vatandaş tarafından yüksek güçteki silahlara karşı koruma sağlayan BR4 seviyesi zırhlama işlemi uygulandı.

Zırhlama işlemini uygulayan vatandaşın adının İsmail Eşsiz olduğu öğrenildi. Eşsiz, uyguladıkları geliştirilmiş gizli zırhlama sistemiyle araçların her türlü zemin ve iklim koşulunda sorunsuzca kullanılabildiğini ve performansının neredeyse hiçbir kayba uğramadığını söyledi.

Daha önce hibrit araçları zırhladıklarını belirten Eşsiz, tam elektrikli otomobile zırh uygulama işlemini ilk kez TOGG ile hayata geçirdiklerini söyledi.

Zırhlı TOGG ne kadar dayanıklı?

TOGG’un BR4 seviyesinde zırhlandığını bildiren Eşsiz, “Tabanca mermilerine göre zırhlandı, 45 kalibreye kadar mukavemet gösteriyor. Sadece mermi tehditlerine ve saldırılarına göre değil, arabanın ana hatları komple zırh çeliğinden yapıldığından araca yarış araçlarındaki roll bar sistemi gibi güvenlik de sağlayabiliyor.” diye konuştu.

Yerli otomobil TOGG zırhlandı! 45 kalibreye kadar mermi geçirmiyor 1

Zırhlandıktan sonra 20 kilometrelik menzil kaybı yaşadı

Elektrikli araçların menzillerini etkileyen en önemli unsurlardan birinin de üzerinde barındırdığı ekipmanların ağırlığı olduğuna dikkati çeken Eşsiz, “TOGG ilk elektrikli araç deneyimimiz. Ağırlık olarak da üzerine 210 kilogram civarında bir yük bindi.” ifadelerini kullandı.

Zırhlama işlemi gerçekleşmeden önce ve sonra aracı tam şarj ile test ettiklerini belirten Eşsiz, bu test sonucunda işlemden sonra 20 kilometrelik bir menzil kaybını tespit ettiklerini kaydetti.

Yerli otomobil TOGG zırhlandı! 45 kalibreye kadar mermi geçirmiyor 2

TOGG’u zırhlama işlemi 40 gün sürmüş

Eşsiz, TOGG’un zırhlanma işleminin 40 gün sürdüğünü ancak edindikleri deneyimle bundan sonra 20 günde zırhlama işlemini tamamlamayı öngördüklerini söyledi.

Peki lastiklerin dayanıklılığı da arttı mı?

Eşsiz, TOGG’un lastiklerini de değiştirdiklerine dikkati çekerek, “Lastiklerde ‘run flat’ dediğimiz bir teknoloji var. Lastikler patlasa dahi 50 kilometre/saat hızla 80 kilometrelik mesafeye ulaşabiliyor.” ifadesini kullandı.

Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir