Bugatti Chiron soyunun 500. ve sonuncusu olan L'Ultime modelini tanıttı - Haber Jet

Bugatti Chiron soyunun 500. ve sonuncusu olan L’Ultime modelini tanıttı

Bugatti Chiron L'Ultime sadece bir otomobil değil! Bu bir dönemin kapanışını temsil eden sanat eseri! Özel tasarımı, inanılmaz performansı ve sınırlı üretimi ile otomobil tutkunlarının hafızalarında unutulmaz bir yer edinecek. Bugatti bu son modelle birlikte Chiron serisine veda ediyor!

Bugatti otomobil dünyasında bir dönemin sonunu işaret eden Chiron modelinin son versiyonu “L’Ultime”ı tanıttı.

L’Ultime Fransız Monegasque sürücüsü Louis Chiron’un adını taşıyor ve markanın Molsheim’deki merkezinde elle monte edildi.

Kendisinden önceki Veyron gibi Chiron da birçok özel sürüm ve tek seferlik model üretse de L’Ultime bu serinin zirvesi olacak.

BUGATTİ CHRION SERİSİNİN SONU L’ULTIME ÖZELLİKLERİ

Bugatti Chiron L’Ultime aslında Chiron Super Sport’u temel alan ve sadece bir adet üretilen eşsiz bir sanat eseri olarak sergileniyor.

İlk olarak 2016 Geneva Motor Show’da tanıtılan Chiron’un bu son versiyonu, iki farklı mavi tonu harmanlayarak kendine özgü bir estetik sunuyor.

Eşsiz tasarımı aracın piyasaya sürülmesinden bu güne dek geçen sekiz yılın önemli olay ve bölümlerini elle yazılmış adlarla süsleyen özel bir görünümle daha da paha biçilmez hale geliyor.

Bugatti Chrion L'Ultime çıktı mı?

Chiron L’Ultime’nin dış görünümü, orijinal Chiron modelinden ilham alınarak tasarlandı.

Fransız Yarış Mavisi ve Atlantik Mavisi tonları ile bu eşsiz sanat eseri herkesi büyüledi. Bugatti’nin yayınladığı galerideki bazı görseller, bu modelin ilham kaynağını açıkça göstermiş oldu.

Bugatti Chiron Soyunun 500. Ve Sonuncusu Olan L’ultime Modelini Tanıttı

Özel tasarım detayları arasında arka kanadın alt kısmına ve tekerlek kapaklarına elle yazılmış “500” ibaresi, arka tekerleklerin önüne yerleştirilen işaretler ve dört turbolu, 8.0 litrelik W-16 canavar motorun kapağına kazınmış detaylar bulunuyor.

Yan aynalarda ise Chiron’un doğduğu yere gönderme yapan Fransız bayrağı bulunuyor.

Bugatti Chiron Soyunun 500. Ve Sonuncusu Olan L’ultime Modelini TanıttıL’ULTIME’IN PERFORMANS TESTLERİ VE GÜCÜ

Jantları gövdeye uyum sağlamak için önde ve arkada farklı renkte olan Chiron L’Ultime, gücünü dört farklı turbo ile desteklenen 8.0 litrelik W16 motordan alıyor.

Sunulan devasa motor tam 1.578 beygir güç üretiyor ve araç 490 km/s hıza kadar çıkabiliyor.

Bugatti Chiron Soyunun 500. Ve Sonuncusu Olan L’ultime Modelini TanıttıL’Ultime bu noktada Bugatti’nin W16 motor macerasını kapatan son model olarak da ayrı bir öneme sahip. Bugatti, önümüzdeki aylarda tanıtacağı yeni hiper otomobilin kalbinde ise bir V16 motor bulunacağını da açıkladı.

BUGATTI CHRION SERİSİ TAM ANLAMIYLA SON BULMADI

Her ne kadar Chiron rozetli son araba L’Ultime olsa da Bugatti’nin Chiron serisi tamamen sona ermedi!

Bugatti Chrion L'Ultime çıktı mı?

Bugatti Chiron’u temel alan Mistral Roadster’ı (99 adet) ve sadece piste özel Bolide’ı (40 adet) üretmeye devam ediyor. Bu modeller Bugatti’nin sevilen serisini devam ettirme yolunda. Özellikle de Bugatti tutkunları için bambaşka haberlerin geleceği de açıklandı.

TeknolojiDünyaGündem

Bugatti Chiron soyunun 500. ve sonuncusu olan L’Ultime modelini tanıttı” haberine 3 yorum yapıldı.

 • Ömer Ömer

  Soğutma sistemi mühendislik harikası

  Yanıtla
 • Galip Galip

  Tasarımı 10-12 sene sürmüş

  Yanıtla
 • Sercan Şanlı Sercan Şanlı

  Farlardan fren soğutulan tek araba

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir