Jose Mourinho, Fenerbahçe'den yıllık 12 milyon euro maaş istiyor - Haber Jet

Jose Mourinho, Fenerbahçe’den yıllık 12 milyon euro maaş istiyor

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, yaklaşan Fenerbahçe başkanlığı seçimine aday olduğunu resmen açıkladı. Aziz Yıldırım, başkan seçilmesi halinde Mourinho’yu Fenerbahçe’nin başına getireceğini açıkladı. Peki, Mourinho Fenerbahçe’de ne kadar kazanacak? İşte Mourinho’nun Fenerbahçe’den istediği maaş…

Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe başkanlık seçimini kazanması durumunda Mourinho’yu teknik direktör olarak getireceğini açıklaması üzerine, Mourinho’nun maliyeti merak edildi.

MOURİNHO FENERBAHÇE’DE NE KADAR KAZANACAK?

Dünyaca ünlü Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, Fenerbahçe’ye çok yakın.

16 Ocak 2024 tarihinde Roma’dan ayrılan Mourinho, kulüp arayışında olduğunu açıklamıştı.

Resmen Fenerbahçe başkan adayı olduğunu duyuran eski başkan Aziz Yıldırım, Mourinho ile anlaştığını ve Fenerbahçe başkanı olduğu takdirde Mourinho’yu Türkiye’ye getireceğini açıkladı.

Jose Mourinho ile görüşmesini aktaran Aziz Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

“Bu saatten sonra bizim çocuğumuz diyip o isimlerle devam etme lüksü yoktur. Fenerbahçe artık büyük hocalarla, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Bu mücadele hem yurt içinde hem yurt dışında olmalıdır. Türkiye’de muhakkak şampiyon olmalıdır. Yurt dışında da başarılı olmalıdır, Avrupa’da en azından final oynamalıdır. Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Geçen hafta Mourinho ile yüz yüze 2 saat görüştüm. Görüşme sonunda kendisine, ‘Fenerbahçe’nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe’ye ihtiyacın var’ dedim. 2003’te Porto’da başlayan çıkışını Fenerbahçe’de yapabilirsin dedim. O da memnuniyetle karşıladı. Şu anda arkadaşlarla onun menajeri arasında görüşmeler devam ediyor. Biz kazanırsak Mourinho’yu Fenerbahçe’nin başına getireceğim. Çünkü artık çocukların üzülmesini istemiyoruz. Onları mutlu mesut etmek için büyük operasyon yapmak lazım. Onun isteği doğrultusunda oyuncu da alacağız. Konyaspor maçını canlı izlediğini anlattı, biz de memnuniyet duyduk. Kendisi de çalışıyor.”

Mourinho’nun Fenerbahçe’ye geleceği iddiasını ilk paylaşan gazetecilerden biri olan İspanyol gazeteci Michael Rincon, Mourinho’nun Fenerbahçe’nin teknik direktörü olmaya en yakın aday olduğunu öne sürmüştü.

Rincon’un haberinde Mourinho’nun Fenerbahçe’den yıllık 12 milyon euro maaş istediği bilgisi de yer aldı.

Mourinho Fenerbahçe maaşı ne kadar olacak?

MOURİNHO ROMA’DAN NEDEN AYRILDI?

Başkent ekibinden yapılan açıklamada Portekizli teknik adamla karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığı duyurulmuştu.

İtalyan ekibinin başında 138 karşılaşmaya çıkan Mourinho, 1.70 puan ortalaması yakaladı. Portekizli çalıştırıcı, Roma ile 2021-2022 sezonunda UEFA Avrupa Konferans Ligi şampiyonluğu yaşadı. Roma, Serie A’da 29 puanla 9. sırada yer alıyordu.

Spor

Jose Mourinho, Fenerbahçe’den yıllık 12 milyon euro maaş istiyor” haberine 1 yorum yapıldı.

  • fenerbahçem fenerbahçem

    çerez parası :d

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir