Bahçeli'nin Ferdi Tayfur şarkısıyla yürüdüğü video soruldu, Erdoğan'a değil dedi - Haber Jet

Bahçeli’nin Ferdi Tayfur şarkısıyla yürüdüğü video soruldu, Erdoğan’a değil dedi

Ferdi Tayfur'un "Söyleten Sensin" şarkısıyla yürüdüğü videosu paylaşılan MHP lideri Devlet Bahçeli konu hakkında ilk kez konuştu ve video Cumhurbaşkanı Erdoğan'a değil dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ferdi Tayfur’un “Söyleten Sensin” şarkısıyla paylaşılan videosu hakkında, “Bir şey söylemek istersen muhatabına doğrudan söylerim. Ferdi Tayfur’un seslendirdiği gibi ‘Hainsen diyorsam söyleyen sensin.’ İşte bu mesaj Türkiye’nin ayağını kaydırmaya yeltenen kim varsa direkt ona. Polemik üretenler boşa heveslenmesin. Hazine ve Maliye Bakanımızın da her zaman arkasındayız.” dedi.

AK PARTİ’YE BİR MESAJ MI?

Videonun paylaşılmasının ardından söz konusu şarkı, sözleri nedeniyle Cumhur İttifakı’na ya da AK Parti’ye bir mesaj olarak lanse edilmişti.

MHP Genel Yardımcısı Semih Yalçın, 25 Nisan 2024 tarihli haberde işin aslını tgrthaber.com’a açıklamıştı. Son olarak ise Devlet Bahçeli’den konuyla ilgili açıklama geldi.

“ZORAKİ ANLAMLAR ÇIKARANLAR BENİ İYİ DİNLEYİN”

Bugün partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan Bahçeli, konuyla ilgili de sessizliğini bozdu. Bahçeli, “Videonun yayınlanmasından sonra zoraki anlamlar çıkaranlar, çarpık değerlendirmelerde bulunanlar, polemik üretenler şimdi kulağınızı açın beni dinleyin. Adını bile hatırlamadığım ‘küsürat partisi’nin sözde başkanı… Kobanili Ahmet sen de özellikle dersini almalısın. Ne güzel söylemiş şair, ‘söz söylemek irfan ister anlamak izan.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN AYAĞINI KAYDIRMAYA YELTENENLERE…”

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti: “Bir şey söylemek istersen muhatabına doğrudan söylerim. Dolambaçlı yollara sapmanın, Ferdi Tayfur’un seslendirdiği gibi ‘Hainsen diyorsam söyleyen sensin’. İşte bu mesaj Türkiye’nin ayağını kaydırmaya yeltenen kim varsa direkt ona.

Türkiye’de yerel halk yoktur. Türk milleti vardır. Polemik üretenler boşa heveslenmesin. Hazine ve Maliye Bakanımızın da her zaman arkasındayız.

“CUMHUR İTTİFAKI SONSUZA KADAR VAR OLACAKTIR”

Bazı gazete manşetlerine bakar mısınız? ‘Cumhur İttifakı’nda ipler koptu mu?’, ‘Devlet Bahçeli’den Mehmet Şimşek’e sert çıkış’, ‘Bahçeli Erdoğan’a savaş açtı’, ‘AK Parti-MHP kavgası yükleniyor…’ Türkiye’nin yeni bir siyasi iklime ihtiyacı var. İddia sahiplerinin hepsi baltayı taşa vurmuştur. Cumhur İttifakı’nın tasviyesine umut bağlayanlar size kötü bir haberim var. Cumhur İttifakı sonsuza kadar var olacaktır ve ayakta kalacaktır. Kütük kafalı iddia sahipleri baltayı taşa vurmuştur.”

Son DakikaPolitika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir