DEM Parti Şanlıurfa Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit istifa etti - Haber Jet

DEM Parti Şanlıurfa Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit istifa etti

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinin belediye başkanı Mehmet Begit seçilmişti. 31 Mart yerel seçiminde seçimin kazanan ismi olan Begit istifa mı etti, neden merak ediliyorken bugün açıklama geldi. 4 meclis üyesi ile beraber görevinden ayrıldığını duyurdu.

DEM Parti’nin Şanlıurfa Birecik belediye başkanı olan isim, başkanlığını bağımsız olarak yapacağını açıkladı. Meclis üyesi olan Mahmut Dirier, Sakıp Yaşar, Reşit Çelikhan ve Ahmet Arar da istifa ettiklerini duyurdu.

Atatürk ve Cumhurbaşkanı posterlerine yapılanların kabul edilemeyeceğini söyleyen başkan, yönetim baskılarından da şikayetçi olduğunu belirten ifadeler ile istifa ettiğini söyledi.

Begit’in açıklamasında yer alan ifadeler şöyle:

“31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen belediye başkanlığı seçimlerinde bana vermiş olduğunuz destek için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu seçim belediye başkanlığı seçim tarihinde en farklı oy ile alınmış başkanlık seçimidir. Halkımız bize inanmış ve güvenmiştir.Biz de bu inanç ile görevimize başladık. Öncelikle belirtmek gerekir ki söyleyeceğim lafların kesinlikle bize güvenip oy veren DEM Parti üyeleri ile bir ilgi ve alakası yoktur ancak seçimden sonraki süreç içerisinde özellikle bir grup tarafından bayrağımıza, Atatürk posterine ve Cumhurbaşkanı posterine yapılmak istenen müdahaleleri kabul etmemiz mümkün değildir.”

DEM Parti Şanlıurfa Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit istifa etti 2

sözlerine şöyle devam etti:

Ayrıca seçimden sonraki süreç içerisinde dışarıdan yönetme hususunda baskılar oluşmaya başladı. Ben ilçemiz Birecik halkı ile yönetmeye talibim. Birecik ilçesini sadece Birecik halkı yönetir. Bu hususta kararlıyım. Hiçbir irade halkın iradesinin üzerinde değildir. Bu sebeplerden dolayı DEM Partiden 4 encümen arkadaşımla birlikte istifa ediyorum. Birecik Belediye Başkanlığı görevime encümen arkadaşlarımla birlikte bağımsız olarak devam ediyoruz. Birecik halkının emrindeyiz.”

PolitikaSon Dakika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir