Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba kimdir, nereli? - Haber Jet

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba kimdir, nereli?

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcı maddenin patlaması sonucu Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba şehit oldu. Şehidimizin acı haberi ailesine verilirken Şehit Vedat Zorba hakkındaki bilgiler yaşı ve memleketi araştırılmaya başlandı.

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bir askerimiz şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba’nın şehit olduğunu duyurdu.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba’nın acı haberi askeri yetkililer tarafından ailesine verildi. Türkiye’yi yasa boğan acı haber sonrası şehidimizin baba evine Türk bayrağı asıldı.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba Kimdir, Nereli?

Milli Savunma Bakanlığı’ndan  yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 22 Mayıs 2024 tarihinde, kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba, bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcı maddenin patlaması sonucu ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba Kimdir, Nereli?

Kahraman şehidimiz ile ilgili Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, kaç yaşında detayları araştırıldı.

ŞEHİT VEDAT ZORBA KİMDİR?

Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde terör örgütü mensupları tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcı maddenin (EYP) patlaması sonucu şehit oldu.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba’nın Iğdırlı olduğu biliniyor. Şehit askerimiz Vedat Zorba’nın acı haberi askeri yetkililer tarafından ailesine verilirken Iğdır merkez Cumhuriyet Mahallesi’ndeki baba evine Türk bayrağı asıldı.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba’nın bekar olduğu öğrenildi. 7 kardeş olan Şehit Er Vedat Zorba’nın Sedat Zorba adında ikizi olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba için taziye mesajı yayımladı.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba Kimdir, Nereli?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba için yayımladığı taziye mesajında, “Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allahtan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” ifadelerini kullandı.

Gündem

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba kimdir, nereli?” haberine 1 yorum yapıldı.

  • Hasan Hasan

    Milletimizin başı sağolsun, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba ruhu şad mekanı cennet olsun

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir