1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu... - Haber Jet

1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu…

İstanbul'da 1 Mayıs hazırlığı son buldu. 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle birçok karar alındı. Yoğunluğun çok olduğu noktalarda bazı yollar trafiğe kapatıldı. Bazı toplu ulaşımlara kısıtlama getirildi. Tedbirler alındı. 1 Mayıs kararları haberimizde...

1 Mayıs İşçi Bayramı çarşamba günü ülke genelinde kutlanacak.

Bu kapsamda İstanbul trafiğine 1 Mayıs düzenlemesi geldi. 1 mayıs emek ve dayanışma günü nedeniyle kapanacak yollar, kısıtlanacak toplu taşımalar belli oldu.

1 Mayıs’ta İstanbul’da bazı yollar ve duraklar kapalı olacak. Kararlardan özellikle Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu gibi semtler etkilenecek.

İstanbul Valiliği, hangi ilçelerde hangi yolların kapatılacağını, hangi seferlerin iptal edileceğini ve alternatif rotaları açıkladı.

Buna göre Karayolu trafiğine kapatılacak yollarda kısıtlama uygulamaları saat 04.00’te, Deniz ve raylı sistem ulaşım ağlarındaki kısıtlama uygulamaları saat 05.30 itibariyle başlayacak.

TAKSİM 1 MAYIS’TA KAPALI OLACAK

1 Mayıs kutlamalarının İstanbul’da nerede yapılacağı gündeme gelirken, 40 güzergah belirlendi. Ancak bu 40 güzergah içinde Taksim yer almayacak. Bu konuda açıklama yapan Yerlikaya, “Taksim Meydanı ilan edilen yer ve güzergahlar arasında değildir” ifadelerini kullandı.

Ancak İstanbul Valiliği’ne başvuran konfederasyon ve belirli sayıdaki temsilcileri Taksim Anıtı’na çelenk bırakabilecek ve saygı duruşunda bulunabilecek.

Öte yandan kutlamalar kapsamında İstanbul’da toplam 29 cadde ve bu caddeye açılan sokaklar trafiğe kapatılacaktır. İl genelinde 42 bin 434 polis görev yapacak.

1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu... 2

1 MAYIS’TA KAPALI RAYLI SİSTEMLER

1 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 05.30’dan itibaren raylı sistemlerden;

M2 Yenikapı – Seyrantepe – Hacıosman metro hattının Vezneciler, Haliç, Taksim Meydan, Şişhane, Osmanbey, Mecidiyeköy, Gayrettepe Zincirlikuyu metro (tüm giriş ve çıkış noktaları dahil)  Kabataş-Taksim Meydan Füniküler hattı, İstiklal Caddesi üzerinde Nostalji Tramvay, Tünel Meydan – Karaköy arası Füniküler hattı, Taksim, Tarlabaşı, Ömer Hayyam ve Tepebaşı İETT Otobüs durakları (Şişli istikameti ve Fatih istikameti olmak üzere çift taraflı) M11 Gayrettepe – İstanbul Havalimanı Metro hattının Gayrettepe metro durağı, M7 İstoç – Yıldız metro hattının Kağıthane – Yıldız arası tüm metro (tüm giriş ve çıkış noktaları dahil) durakları, Bağcılar – Kabataş arasında çalışan tramvay hattında Topkapı istasyonunun son durak olarak tespit edilmesi, Topkapı – Kabataş arasında yolcu taşınmaması, T5 Eminönü – Alibeyköy tramvay hattının Cibali istasyonu son durak olarak tespit edilmesi, Cibali – Eminönü arası, T6 Tramvay hattı Yenikapı istasyonunun son durak olarak tespit edilmesi, Yenikapı – Kazlıçeşme arası, Çağlayan, Mecidiyeköy ve Zincirlikuyu Metrobüs durakları çift taraflı olarak sefere kapatılacak.

1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu... 3

KAPANACAK İDO VE TURYOL ŞEHİR HATLARI

1 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 05.30’dan itibaren Avrupa yakasından Anadolu yakasına yolcu ve araç taşınabilecek ancak Anadolu yakasından Avrupa yakasına “Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Eminönü iskeleleri ile Harem-Sirkeci arası” yolcu ve araç taşınamayacak.

Adalar’a yapılan karşılıklı seferlerin devam edecek. Aynı şekilde  Eyüpsultan tarafına yapılan seferler de devam edecek ancak Balat, Beyoğlu, Sütlüce, Hasköy sahil tarafına yapılan seferleri iptal edilecek.

TURYOL-DENTUR Deniz Motorları Şirketinin, Avrupa yakasından Anadolu yakasına yolcu taşıması devam edcek ancak Anadolu yakasından Avrupa yakasına “Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Eminönü iskelelerine yolcu taşınamayacak.

Adalar’a yapılan karşılıklı seferler, Eyüpsultan tarafına yapılan seferler devam edecek. Balat, Beyoğlu, Sütlüce, Hasköy sahil tarafına yapılan seferler iptal edilecek.

1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu... 4

KAPANACAK TCDD ve DLH MARMARAY HATLARI

1 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 05.30’dan itibaren Marmaray Sirkeci İstasyonları çift taraflı olarak sefere kapatılacak.

FATİH KAPANACAK YOL VE CADDELER

1 Mayıs tarihinde Fevzi Paşa Caddesi (Yavuz Selim Caddesi kesişimi), Macar Kardeşler Caddesi, 15 Temmuz Şehitleri Caddesi, Vezneciler Caddesi, Sahil Kennedy Caddesi (Kumkapı dönüşleri ve Sirkeci arası), Ragıp Gümüşpala Caddesi, Reşadiye Caddesi, Kadir Has Caddesi (Demir Kilise ile Unkapanı arası), Cemil Birsel Caddesi, Ankara Caddesi (Ebu Suud Caddesi ve Sirkeci arası), Atatürk Bulvarı, Unkapanı Köprü ve Galata Köprüleri ve Gazi Mustafa Kemal Caddesi (Sahil Kennedy Caddesinden Mudurnu ve Aksaray’a katılım) kapanacak.

Bu yollara alternatif güzergah olarak Sahil Kennedy Caddesi, Haliç Köprü,  D 100, Avrasya Tünel, Namık Kemal Caddesi, 10. Yıl Caddesi, Vatan Caddesi, Haliç Köprüsü ve Sahil Kennedy Caddesi kullanılacak.

1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu... 5

BEYOĞLU KAPANACAK YOL VE CADDELER

1 Mayıs tarihinde, Tarlabaşı Bulvarı Refik Saydam Caddesi Şişli ve Unkapanı Köprüsü istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Şişhane Işıklar kapama noktası ile Taksim Divan Kavşağı kapama noktası arası)

Turabi Baba Caddesi ile Evliya Çelebi Caddesi Tarlabaşı Bulvarı istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kasımpaşa Meydan ile Refik Saydam Caddesi arası)

Kasımpaşa Bahriye Caddesi Piyalepaşa Bulvarı İstikameti trafiğe kapatılacaktır. (Turabi Baba Cadde kesişimi ile İplikçi Varyant arası)

Halıcıoğlu Okmeydanı Caddesi Tokaç Sokak Kavşağı’ndan trafiğe kapatılacak. Darülaceze Caddesi istikametine akım verilmeyecek.

Aslan Gazi Caddesi Alakoç Sokak ile Aylin Sokak kesişimi Darülaceze Caddesi istikameti kapatılacak.

Piyalepaşa Bulvarı Fişekhane Deresi ile Irmak Caddesi Dolapdere istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Piyalepaşa Bulvarı Bp Benzinlik Önü ile Dolapdere Kavşak arası)

Ömer Hayyam Caddesi Tarlabaşı Bulvarı istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kurtuluş Caddesi kesişimi ile Tarlabaşı Bulvarı arası)

Turabi Baba Caddesi ile Evliya Çelebi Caddesi Tarlabaşı Bulvarı istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kasımpaşa Meydan ile Refik Saydam Caddesi arası)

Sazlıdere ve Yedikuyular Caddesi Divan Kavşak istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Dolapdere Kavşak ile Divan Kavşak arası)

Mete Caddesi Taksim Akm istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Askerocağı Cadde kesişimi Işıklar Kapama Noktası ile Akm önü kavşak arası)

Bedri Karafakihoğlu Sok. Şehitler Tepesi istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Mete Kavşak kapama noktası ile Şehitler Tepesi arası)

İnönü Caddesi Taksim Akm ve Dolmabahçe Gazhane Caddesi istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Akm önü kavşak ile Şehitler Tepesi ışıklar kapama noktası arası)

Tak-ı Zafer Caddesi trafiğe kapatılacaktır. (Akm kavşak ile Kazancı Yokuşu kapama noktası arası)

Sıraselviler Caddesi Taksim Meydan ve Cihangir istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kazancı Yokuşu kapama noktası ile Akarsu Yokuşu başı kapama noktası arası)

İstiklal Caddesi ve İstiklal Caddesi’ne bağlanan bütün yollar trafiğe kapatılacaktır. (Taksim Meydan ile İlk Belediye Caddesi kapama noktası arası)

Meşrutiyet Caddesi İlk Belediye Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Tepebaşı Işıklar kesişimi ile Beyoğlu Belediyesi arası)

İlk Belediye Caddesi trafiğe kapatılacaktır. (Meşrutiyet Caddesi Beyoğlu Belediye önü kapama noktası ile İstiklal Caddesi Tünel – Meydan arası)

Perşembe Pazarı Tersane Caddesi Karaköy Meydan ve Unkapanı Köprü istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Karaköy Meydan itibariyle)

Karaköy Kemraltı Caddesi Galata Köprüsü Eminönü istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Karaköy Meydan itibari ile)

Kemeraltı Caddesi Dolmabahçe ve Karaköy Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Karaköy Meydan kapama noktası ile Boğazkesen Caddesi kapama noktası arası)

Necati Bey Caddesi Dolmabahçeistikameti trafiğe kapatılacaktır. (Karaköy Meydan ile Tophane ışıklar arası)

Boğazkesen Caddesi İstiklal Caddesi istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Defterdar Yokuşu girişi kapama noktası ile Yeni Çarşı Cadde girişi kapama noktası)

Defterdar Yokuşu Caddesi Cihangir istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Boğazkesen Cadde kesişimi ile Sıraselviler Caddesi arası)

Meclisi Mebusan Caddesi Dolmabahçe ve Karaköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kadırgalar Caddesi kapama noktası ile Tophane ışıklar kapama noktası arası)

Mebusan Yokuşu Caddesi Akyol Sokak trafiğe kapatılacaktır. (Akyol Taksi Durağı önü Bolahenk Sokak kesişimi ile Cihangir Caddesi arası)  kapanacak.

Bu yollara alternatif güzergah olarak Donanma Caddesi, Fişekhane Deresi Caddesi, Dereboyu Caddesi, Bülent Demir Caddesi, Irmak Caddesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, Piyalepaşa Bulvarı, Kasımpaşa Zincirlikuyu Caddesi, Fatih Sultan Caddesi, Fatih Sultan Mimberi Caddesi, Alt Baruthane Caddesi, Üst Baruthane Caddesi, Kulaksız Caddesi, Okmeydanı Caddesi, Hasköy Caddesi, Kumbarhane Caddesi, İmrahor Caddesi ve Asker Ocağı Caddesi kullanılacak.

1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu... 6

ŞİŞLİ KAPANACAK YOL VE CADDELER

1 Mayıs tarihinde, Cumhuriyet Cadde Şişli ve Taksim Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Divan Otel önü kavşak ile Harbiye Askeri Müze önü kapama noktası arası)

Halaskargazi Caddesi Şişli ve Taksim Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Harbiye Askeri Müze önü ışıklar ile 19 Mayıs Cadde kesişimi arası)

Rumeli Caddesi Halaskargazi Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Nişantaşı kavşak noktası ile Osmanbey kavşak arası)

Abide-i Hürriyet Caddesi Çağlayan Alt Geçiti Çağlayan Adliye önü ışıklar itibariyle trafiğe kapatılacaktır.

Büyükdere Cadde Taksim Meydan ve Şişli istikameti trafiğe kapatılacaktır. (19 Mayıs Cadde kesişimi ile Mecidiyeköy Meydan arası)

Büyükdere Caddesi Esentepe varyant altı ile Mecidiyeköy arası araç trafiğine kapatılacaktır.

Merkez Cadde Geçit Sok. Abide-i Hürriyet Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kuştepe Köprü Altı ile Abide-i Hürriyet Cadde arası)

Darülaceze Caddesi araç trafiğine kapatılacaktır.

Abide-i Hürriyet Caddesi Feriköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Hürriyet Tepe Işıklar ile Ergenekon Caddesi arası)

İzzetpaşa Cadde Halaskargazi Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Abide-i Hürriyet Cadde kesişimi ile Halaskargazi Cadde arası)

Ergenekon Caddesi Pangaltı İstikameti trafiğe kapatılacaktır. (Kurtuluş Cadde kesişimi ile Halaskargazi Cadde arası)

Dolapdere Caddesi Pangaltı altı istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Poyraz Sokak kesişimi ile Ergenekon Caddesi arası)

Mahmut Ağa Yokuşu Kurtuluş istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Piyalepaşa Bulvarı kesişimi ile Yay Meydanı Sokak arası)

Sıracevizler Caddesi Dolmabahçe Tünel istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Varyant Altı Kağıthane Tünel Dönüşü itibari ile)

Akar Caddesi Dolmabahçe Tünel istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Varyant Altı Dolmabahçe Taksim dönüşü itibari ile)

Darülaceze Yolu Caddesi Feriköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Akar Cadde kesişimi itibari ile)

İncirli Dede Caddesi Feriköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Akar Cadde kesişimi itibari ile)

Dolmabahçe Tüneli Dolmabahçe Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Akar Caddesi Tünel girişi itibari ile)

Duçi Sokak ile Huzur Sokak Sıracevizler Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Bomonti Kavşak girişleri itibari ile)

Esen Sokak ile Hasat Sokak Şişli Camii istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Çiftecevizler Caddesi girişleri itibari)

Darülaceze Caddesi Abide-i Hürriyet Cadde istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Şişli Belediye önü kavşak itibari)

Piyalepaşa Bulvarı Çağlayan gelişi Uzay Otomotiv istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Tünel İşletme Müdürlüğü gerisi Odese Bulvarı ayrımı itibariyle)

Odese Bulvarı Piyale Paşa Uzay Otomotiv istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Fevzi Çakmak Caddesi Muradiye Camii önü itibariyle)

İmrahor Caddesi Kağıthane Tüneli Bomonti istikameti trafiğe kapatılacaktır. (İmrahor Kağıthane ve Sütlüce girişleri itibariyle) kapanacak.

Bu yollara alternatif güzergah olarak, Büyükdere Caddesi Mecidiyeköy Meydan ile Zincirlikuyu arası, Mecidiyeköy Yolu Caddesi, Ortaklar Caddesi, Bahçeler Sokak, Bülent Tarcan Caddesi, Hakkı Yeten Caddesi, Vali Konağı Caddesi, Aytekin Kotil Caddesi, 19 Mayıs Caddesi, Kadırgalar Caddesi, Bayıldım Caddesi ile Adil Baba Kavşak arası, Maçka Caddesi,  Teşvikiye Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi, Mim Kemal Öke Caddesi,  Taşkışla Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Bozkurt Caddesi, Silahşör Caddesi, Avukat Caddesi, Çiftecevizler Caddesi ve Darülaceze Caddesi kullanılacak.

1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu... 7

BEŞİKTAŞ  KAPANACAK YOL VE CADDELER

1 Mayıs tarihinde, Barbaros Bulvarı Beşiktaş Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Balmumcu Kavşak ve Zincirlikuyu Balmumcu alt geçit girişi ile Merkez Komutanlığı ışıklar arası)

Barbaros Bulvarı Beşiktaş Meydan istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Merkez Komutanlığı ışıklar ile Beşiktaş Meydan arası)

Sait Çiftçi Yıldız Kavşağı Cadde Barbaros Bulvarı Katılımı trafiğe kapatılacaktır. (D-100 Güney Barbaros Bulvarı katılımı itibariyle)

Barbaros Bulvarı Saray Caddesi, Yıldız Caddesi ve Eski Yıldız Cadde Beşiktaş Meydan dönüşü trafiğe kapatılacaktır. (Yıldız, Serencebey ve Eski Ortaköy Dönüşü ışıklar itibari ile)

Çiğdem Sokak ile Barbaros Hayrettin İskelesi Sokak trafiğe kapatılacaktır. (Çırağan Caddesi kesişimi itibari ile)

Beşiktaş Cadde Dolmabahçe istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Beşiktaş Meydan ile Süleyman Seba Cadde başı ışıklar arası)

Dolmabahçe Cadde Karaköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Süleyman Seba Cadde başı ile Kadırgalar ışıklar arası)

Vişneli Tekke Sokak Dolmabahçe istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Prof. Alaeddin Yavaşça Sokak kesişimi itibari ile)

Dolmabahçe Gazhane Cadde Karaköy istikameti trafiğe kapatılacaktır. (Asker Ocağı Cadde kesişimi Süzer Plaza önü kapama noktası ile Dolmabahçe Meydan arası) kapanacak.

Bu yollara alternatif güzergah olarak, Barbaros Bulvarı Çıkış istikameti, Çırağan Caddesi, Ortabahçe Caddesi, Süleyman Seba Caddesi, Kadırgalar Caddesi Dolmabahçe Işıklar ile Bayıldım Caddesi arası, Bayıldım Caddesi, Şair Nedim Caddesi, Nüshetiye Caddesi, Ihlamur Yıldız Caddesi, Emirhan Caddesi, Ayazma Dere Caddesi, Yıldız Caddesi, Palangalar Caddesi, Balmumcu Şakir Kesebir Sokak ve Büyükdere Caddesi Sarıyer istikameti kullanılacak.

D- 100 KAPANACAK YOLLAR

1 Mayıs tarihinde, D-100 Kuzey Mecideyeköy ayrım, D-100 Kuzey Kasımpaşa Taksim ayrımları, D-100 Kuzey Okmeydanı Yanyol Kasımpaşa Taksim ayrımları,  Hasdal Okmeydanı Bağlantı Yolu Okmeydanı Köprü Altı, D-100 Güney Okmeydanı Piyalepaşa ayrım, D-100 Güney Çağlayan Yanyol Mecidiyeköy ayrım ve D-100 Güney Beşiktaş Balmumcu ayrımı kapanacak.

Bu yollara alternatif güzergah olarak, 

D-100 Kuzeyden Mecidiyeköy’e giden akım kapatılarak Haliç Kuzey istikametine yönlendirilecek)

-Kuzey Çağlayan Yanyol’dan Kasımpaşa Taksim istikametine giden akım kapatılarak akım Haliç istikametine yönlendirilecek)

-Kuzey Okmeydanı Yanyoldan Taksim istikametine giden akım kapatılarak Haliç istikametine yönlendirilecek)

-TEM istikametinden gelip Piyalepaşa istikametine giden akım kapatılarak Haliç istikametine verilecek)

Güney Haliç istikametinden Piyale Paşa’ya giden akım kapatılarak D-100 Güney istikametine verilecek)

-Güney Çağlayan Yanyoldan Mecidiyeköy istikametine giden akım D-100 güney istikametine yönlendirilecek)

D100 Güney istikametinden Beşiktaş Balmumcu istikametine giden akım Levent Sarıyer istikametine yönlendirilecek)

1 Mayıs hazırlığı bitti bir dizi karar alındı! İşte kapanacak yollar Fatih, Beşiktaş, Şişli, Beyoğlu... 8

ÇÖP KONTEYNIRLARI BİR GECE ÖNCESİNDEN KALDIRILACAK

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Emniyet birimleri tarafından tedbir amaçlı Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Fatih ve Kadıköy İlçelerinde çöp konteynırları bir gece öncesinden kaldırılacak ve muhtemel yürüyüş güzergahları üzerinde bulunan taş vb. maddeler temizlenecek ayrıca bu alanlarda belediyelere ait araç ve personel bulundurulmayacak.

Ayrıca Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli ve Fatih İlçelerinde Taksim Meydanına çıkan güzergahlar ve yakın çevresinde bulunan tüm cadde ve sokak üzerine araç parkına bir gece öncesinden müsaade edilmeyecek.

Şişli, Beşiktaş, Fatih ve Kadıköy ilçeleri seyyar satıcılardan arındırılacak.

Mecidiyeköy, Şişli, Taksim, Fatih, Kadıköy ve yakın çevredeki hastaneler başta olmak üzere il genelindeki hastanelerde yeterli sağlık personeli hazır bulundurulacak.

TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK

Öte yandan İşçi Bayramı’nda  vatandaşlar toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığını araştırıyor.

1 Mayıs ve 19 Mayıs’ta Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ücretsiz olacak.

GündemSon Dakika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir