Microsoft'a olan nefreti, iPhone tasarımını dünya markası yaptı! Bir ikonik tasarımın sıra dışı hikayesi - Haber Jet

Microsoft’a olan nefreti, iPhone tasarımını dünya markası yaptı! Bir ikonik tasarımın sıra dışı hikayesi

iPhone'un ikonik tasarımı, Steve Jobs'un Microsoft'a duyduğu nefretle şekillendi. Jobs'un vizyonu ve Apple ekibinin yenilikçi çalışmaları, 2007'de piyasaya sürülen ve teknoloji dünyasında devrim yaratan iPhone'u ortaya çıkardı.

iPhone’un eşsiz tasarımının arkasında, Steve Jobs’un Microsoft’a duyduğu nefretin ilginç hikayesi yatıyor. Bu tasarım, sadece bir telefonun ötesinde, teknoloji dünyasında çığır açtı.

IPHONE TASARIMININ SIRA DIŞI HİKAYESİ

2000’li yılların başında, Steve Jobs’un bir Microsoft yöneticisiyle yaşadığı gerginlik, iPhone’un doğuşuna zemin hazırladı.

O dönem Microsoft’un nasıl tabletler üreteceğiyle ilgili tartışmalar vardı. Apple’ın eski iOS Yazılım Departmanı Yöneticisi Scott Forstall’ın anlattığına göre, Jobs, Microsoft’un tabletlerde kullanılacak dijital kalemlerle ilgili iddialarına öfkelenmişti. “Kaleme ne gerek var? 10 tane kalemle doğuyoruz!” diyerek, daha kullanışlı bir çözüm geliştirme kararı aldı.

Microsoft'a olan nefreti, iPhone tasarımını dünya markası yaptı! Bir ikonik tasarımın sıra dışı hikayesi

Jobs’un talimatıyla, Apple ekibi çoklu dokunmayı destekleyen kapasitif ekran teknolojisi üzerinde çalışmaya başladı. Başlangıçta tablet olarak düşünülen bu tasarım, iPod satışlarını etkileme endişesiyle akıllı telefona dönüştürüldü.

2007’de piyasaya sürülen iPhone, kullanıcı dostu arayüzü ve yenilikçi dokunmatik ekranıyla teknoloji dünyasında devrim yarattı. Steve Jobs’un hırsı ve vizyonu, bir telefonun ötesinde, dijital çağın sembolü haline geldi.

Microsoft'a olan nefreti, iPhone tasarımını dünya markası yaptı! Bir ikonik tasarımın sıra dışı hikayesi

Bu hikaye, teknoloji dünyasında rekabetin ve hırsın, yenilikçiliğe nasıl öncülük edebileceğinin en iyi örneklerinden biri oldu.

Editörün SeçtikleriTeknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir