Eşi 58 yerinden bıçakladı! Sosyal medya fenomeni Merve Veziroğlu olayın detaylarını sosyal medyadan paylaştı - Haber Jet

Eşi 58 yerinden bıçakladı! Sosyal medya fenomeni Merve Veziroğlu olayın detaylarını sosyal medyadan paylaştı

Merve Veziroğlu davası sonuçlandı! Eşi tarafından 58 kez bıçaklanan sosyal medya fenomeni davayı kazandı. Eşini bıçaklayan Yunus Yıldırım tam 26 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz sene korkunç bir olayla gündeme gelen Merve Veziroğlu davası tekrar gündemde.

Davayı kazanan Merve Veziroğlu’nun eşi Yunus Yıldırım’a 26 yıl hapis cezası verildi.

Merve Veziroğlu kimdir?

MERVE VEZİROĞLU DAVASI NEDİR?

Sosyal medya fenomeni Merve Veziroğlu geçtiğimiz sene eşinin kendisine karşı şiddet uyguladığı şeklindeki haberlerle gündeme gelmişti.

Olaylara dair yaşadığı şiddetleri daha önce de sosyal medya platformlarında anlatan Merve Veziroğlu korkunç bir saldırıya maruz kalmıştı.

Merve Veziroğlu davası nedir?

Eşine ”Senden çocuk yapmak istemiyorum” dediği iddiası sonrası Yunus Yıldırım tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan Veziroğlu ağır yaralandı.

Hastanede yaşam mücadelesi veren genç kadın, takipçileriyle durumunu paylaşırken yine sosyal medyada adalet istemişti.

Merve Veziroğlu kimdir?YUNUS YILDIRIM CEZA ALDI MI?

Yunus Yıldırım hakim karşısına çıkarak kendini savundu ve eşinin sözlü saldırılarına maruz kaldığını iddia etti.

Duruşmada verilen kararda Yunus Yıldırım’a 26 yıl hapis cezası verilirken, savcılık tarafından cezanın artırılması talep edildi.

Eşini 58 yerinden bıçaklayan Yunus Yıldırım’ın savunması:

“Sabah eşimle beraber kalktık. Kahvaltı hazırladık. Aramızda tartışma başladı. ‘Senden çocuk yapmak istemiyorum’ dedi. Daha önce de kürtaj olmuştu. Bu durumu hazmedemedim. Ağzına geleni söyledi bana. ‘Aldırdığın çocuk benden değil miydi’ dedim. ‘Hayır değildi’ dedi. Kahvaltıyı hazırladığımız bıçağı aldım. Hala bana bir şeyler söylüyordu. İlk o bıçağı elimden almaya çalışırken benim parmaklarım kesildi. Boğazımı sıktı. Şimdi takipçi kazanmak için medyaya çıkıyor. Ben isteyerek yapsam 112’yi aramam. 1 buçuk yıldır evliyiz. Daha önce de tartışmalarız oldu. Evlendikten sonra hamile kaldıktan sonra ‘Sen çocuğa sevinmedin boşanmak istiyorum’ dedi. ‘Çocuk senden değildi, ben aldırdım’ dedi.

Bu savunma ve iddialarına ek olarak da Merve Veziroğlu ile evliliğinin öncesinde çok zengin olduğunu belirtti. Evlilik sonrası inşaatta amele olarak işe başlamak zorunda kaldığını söyleyen Yunus Yıldırım, Merve Veziorğlu’nu suçladı.

Merve Veziroğlu'nun kocası Yunus Yıldırım ceza aldı mı?Yaşadığı dehşet anlarını sosyal medyada 400 binden fazla kişiye aktaran Merve Veziroğlu’na destek mesajları yağdı. Öte yandan duruşmada çeşitli iddialarda bulunan Yunus Yıldırım’ın ifadesine yönelik Merve Veziroğlu da şu savunmaları yaptı:

“Sürekli psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldım. Uzun süre tehdit etti. Bir gün önce işten ayrılmıştı. O gün çok sinirli geldi. Ertesi gün kalktık hala çok sinirliydi. Yanıma geldiğinde bana ‘Yüklü miktarda para verebilir misin’ dedi. Ben hiç bir şekilde eşimi aldatmadım. Ben zaten fiziksel olarak onunla mücadele edebilecek bir insan değilim. Kahvaltıyı hazırladım. Bıçağı mutfağa bıraktım. Beni içeri çağırdı. Kapıları kapattı. Perdeleri kapattı. İlk olarak beni fiziksel olarak hırpaladı. ‘Ben seni burada öldürsem bile 5-6 ay yatar çıkarım’ dedi. Kedileri içerideki odaya kapattı. Mutfağa gidip elinde bıçakla geldi. Korkuyla yorganı etrafıma sardım. Kurtulmaya çalışırken kafama darbe aldım. Sonra bıçakladı beni. Her yerimi kesti. Ben çocuğu aldırtmamak için çok mücadele verdim.”

Merve Veziroğlu verdiği ifadelerde eşi Yunus Yıldırım’ın tüm beyanlarının yalan olduğunu söyledi.

Bunların yanı sıra Yunus Yıldırım’ın çok sinirli, öfkeli bir insan olduğunu dile getiren Merve Veziroğlu yaşadığı psikolojik ve bedensel şiddetlerden bahsetti.

Merve Veziroğlu kimdir?MERVE VEZİROĞLU KİMDİR?

Merve Veziroğlu Türkiye’nin genç ve yetenekli mimarlarından biri olarak biliniyor.

30 Temmuz 1991’de İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya gelen Veziroğlu, mesleki başarısı ve de sosyal medya içerikleri ile tanınmakta.

Ayrıca kendisi İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden yüksek mimarlık derecesi ile mezun olmuştur.

Merve Veziroğlu davası nedir?

Tasarım alanındaki yetkinliği ve yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çeken Veziroğlu, özellikle YouTube kanalında paylaştığı içeriklerle geniş bir takipçi kitlesi edinmiştir.

Merve Veziroğlu analında dekorasyon hileleri, kendin yap projeleri ve çeşitli challange videoları paylaşmaktadır.

3. SayfaGündem

Eşi 58 yerinden bıçakladı! Sosyal medya fenomeni Merve Veziroğlu olayın detaylarını sosyal medyadan paylaştı” haberine 1 yorum yapıldı.

  • Fahriye Fahriye

    Merve Veziroğlu davası geçen yıl beni çok üzmüştü ceza almasına sevindim bu adamın

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir