Geometri problemi çözüyor ve anlık tercüme yapıyor! GPT-4o yetenekleriyle büyüledi - Haber Jet

Geometri problemi çözüyor ve anlık tercüme yapıyor! GPT-4o yetenekleriyle büyüledi

OpenAI tarafından tanıtılan GPT-4o, daha doğal insan-bilgisayar etkileşimi hedefinde büyük bir adım attı. Büyük ilgi uyandıran GPT-4o'nun farkı ne, özellikleri nelerdir merak edildi. GPT-4o; Gerçek zamanlı tercümanlık yapabilmek özelliği, sayısal problemleri çözebilmesi, görme engelliler için asistanlık yapabilmesi gibi birçok özelliği barındırıyor.

ChatGPT ile dünyada sükse yapan OpenAI, geçtiğimiz günlerde yeni yapay zeka modeli GPT-4o’yu duyurdu.

GPT-4o İLE NELER YAPILIR?

GPT-4o’un en dikkat çekici özelliklerinden biri önceki versiyonlarına göre daha hızlı ve konuşma diline daha yakın bir üslupta cevap vermesi olarak öne çıkıyor.

OpenAI’ın web sayfasından paylaşılan videolarda bir kişi, GPT-4o’ya “OpenAI ile bir iş görüşmesi yapacağım. Bu şirketi hiç duydun mu?” diyor. GPT-4o da gerçek bir insan tonlaması ve esprili bir dille, “Bayağı tanıdık geliyor. Şaka, Tabii ki biliyorum.” diyor.

Videonun devamında ön kamerayla konuştuğu kişiyi gören yapay zeka, mülakat öncesinde kişinin dış görünüşüyle ilgili yorumlar yapıp, tavsiyelerde bulunuyor.

GPT-4o NASIL KULLANILIR?

GPT-4o, ChatGPT’nin internet sitesinden ücretsiz olarak kullanılabilecek. Şu anda özellik sınırlı sayıda kullanıcıya açık durumda.

Yeni modelin birkaç hafta içinde ChatGPT’de tüm kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

GPT-4o, GEOMETRİ PROBLEMİ ÇÖZÜYOR

Şirket tarafından yayımlanan diğer bir videoda da GPT-4o, bir öğrenciyle geometri problemi çözüyor. Yapay zeka videoda öğrenciye adeta bir hoca gibi yardımcı oluyor ve problemi nasıl çözmesi gerektiğini öğretiyor.

GPT-4o nasıl kullanılır?

GPT-4o, GERÇEK ZAMANLI ÇEVİRİ YAPIYOR

Bir diğer videoda da GPT-4o anlık çeviriler yaparken görülüyor. Videodaki kişi yapay zekaya, yanında bir İtalyan arkadaşı olduğunu belirterek, konuşmaları tercüme etmesini istiyor. GPT-4o tercüme işlemini de gerçek zamanlı ve doğal bir insan sesiyle yapmayı başarıyor.

GPT-4o neler yapabiliyor?

GPT-4o, GÖRME ENGELLİLERE ASİSTANLIK YAPIYOR

Şirket tarafından yayınlanan bir diğer videoda da GPT-4o, görme engelli bir kişiye adeta asistanlık yapıyor. Londra’da geziye çıkan kişi, Buckingham Sarayı önünde yapay zekaya “Kral şu anda sarayda mı?” sorusunu yöneltiyor. Gördüğü görüntüleri yorumlayan GPT-4o, “Evet, kral şu anda sarayda gibi görünüyor. Royal Standard bayrağı şu anda Buckingham Sarayı’nın üstünde dalgalanıyor. Bu da kralın orada olduğuna işaret ediyor.” yanıtını veriyor.

GPT-4o ücretsiz mi?

TeknolojiYapay Zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir