CHP Genel Başkanı Özgür Özel atanamayan öğretmenleri 18 Mayıs saat 13.00'te İstanbul Saraçhane’ye davet etti - Haber Jet

CHP Genel Başkanı Özgür Özel atanamayan öğretmenleri 18 Mayıs saat 13.00’te İstanbul Saraçhane’ye davet etti

Ankara'da Cumhuriyet gazetesinin 100. yıl kutlamalarında yaptığı konuşmada Özgür Özel, atanamayan öğretmenlerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek harekete geçme kararı aldıklarını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, atanamayan öğretmenlerin ve eğitim sistemiyle ilgili endişeleri olan vatandaşların seslerini duyurmak amacıyla bir çağrıda bulundu. Özel, 18 Mayıs günü saat 13.00’te İstanbul Saraçhane Meydanı’nda bir araya gelme çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel atanamayan öğretmenleri 18 Mayıs saat 13.00'te İstanbul Saraçhane’ye davet etti 2

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERLE SARAÇHANE’DE BULUŞACAK

Özel’in çağrısıyla ilgili yapılan açıklamada, CHP olarak eğitim sistemindeki sorunlara dikkat çekmek ve atanamayan öğretmenlerin sesini duyurmak için bir adım attıkları belirtildi. Atanamayan öğretmenlerin yanı sıra mülakat mağdurları ve yeni müfredattan endişe duyan herkesin bu buluşmaya katılması bekleniyor.

Ankara’da Cumhuriyet gazetesinin 100. yıl kutlamalarında yapılan konuşmada Özgür Özel, atanamayan öğretmenlerin yaşadığı sıkıntıları dile getirerek harekete geçme kararı aldıklarını açıkladı. Öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının seslerini duyurmak ve taleplerini iletmek için Saraçhane Meydanı’nın seçildiği bildirildi.

Özgür Özel’in çağrısıyla bir araya gelerek seslerini duyuracak olan öğretmenler ve diğer katılımcılar, eğitimdeki sorunlara çözüm bulunması ve çağdaş bir eğitim sistemi taleplerini dile getirecekler. Özel, “Seslerine ses olacağız ve bir büyük mücadelenin ateşini hep birlikte yakacağız” ifadeleriyle buluşmaya katılım çağrısını vurguladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel atanamayan öğretmenleri 18 Mayıs saat 13.00'te İstanbul Saraçhane’ye davet etti 3

ÖZGÜR ÖZEL SARAÇHANE BULUŞMASINA İLİŞKİN KONUŞTU

Özgür Özel: “CHP olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’ndan bir gün önce tüm atanmayan öğretmenleri, tüm mülakat mağdurlarını, müfredattan endişe duyanları, laik eğitim isteyenleri, çağdaş Cumhuriyet için çağdaş eğitim talep edenleri İstanbul’da saat 13’te Saraçhane Meydanı’na bekliyoruz. Onların sesini duyuracağız. Onları dinleyeceğiz. Onların sesine ses olacağız. Bir büyük mücadelenin ateşini hep birlikte yakacağız” şeklinde konuştu.

18 Mayıs günü Saraçhane Meydanı’nda gerçekleşecek olan bu buluşma, eğitim sisteminin sorunlarına dikkat çekmek ve çözüm önerilerini tartışmak için önemli bir fırsat olacak. Öğretmenlerin, öğrencilerin ve eğitim çalışanlarının sesini duyuracağı etkinlik, kamuoyunun da dikkatini çekecek önemli bir girişim olarak değerlendiriliyor.

Son DakikaGündemPolitika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir