İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta başkan değişikliğinin ardından istifa etti - Haber Jet

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta başkan değişikliğinin ardından istifa etti

İYİ Parti'de geçtiğimiz günlerde başkanlık seçimi gerçekleşti. Meral Akşener'in 31 Mart yerel seçiminde istenilen oy oranını alamamasının ardından görevinden ayrılmasıyla beraber 27 Nisan günü İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı toplandı.

Yapılan seçimin ardından Müsavat Dervişoğlu genel başkan olarak seçildi. İlk sözleri ise şöyle oldu:

“Çok mutluyum, layık olmak için çalışacağım. Emin olun hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, bugün yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini vatandaşlara duyururken şu ifadeleri kullandı:

“Aldığım bu kararda, İYİ Partinin merkezde konumlanması ve partinin toparlanması ihtiyacına Sayın Koray Aydın’ın daha fazla katkı sağlayacağına olan inancım etkili olmuştur. Genel Başkan seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu’nun da bu ihtiyaca cevap vereceğine, vermeye gayret edeceğine inanıyorum.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta başkan değişikliğinin ardından istifa etti 2

Sayın Müsavat Dervişoğlu, ‘abi’ diye hitap ettiğim, uzun süredir sorunsuz çalıştığım biridir. Kendisiyle kişisel herhangi bir sorunum asla bulunmamaktadır. Bu bir bayrak yarışıdır ve delegelerimiz bu ateşten gömleği kendisine uygun görmüştür. Ancak başka bir genel başkan adayına desteğimi açıkladıktan sonra bu görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır.

Bu nedenle, kongre günü salonda, televizyon ekranlarında da söylediğim üzere grup başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum. Bugün itibarıyla İyi Parti TBMM Grubu’na istifa dilekçemi verdim. Bu kararı ivedilikle açıklamamın nedeni; yeni kurulacak İyi Parti Grubu’nun önünü açmaktır. Göreve getirilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.”

PolitikaSon Dakika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir