Yeni Renault Duster Mayıs ayı sonunda ön siparişe açılacak - Haber Jet

Yeni Renault Duster Mayıs ayı sonunda ön siparişe açılacak

Yeni Renault Duster, İstanbul’da düzenlenen basın lansmanı ile ilk kez fiziksel olarak tanıtıldı. Dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç edilecek yeni Renault Duster, tanıtımı ile birlikte ön sipariş tarihlerinin ne zaman olacağı merak konusu oldu. İşte yeni Renault Duster  ön sipariş tarihi ve merak edilen diğer detaylar...

Yeni Renault Duster’ın tanıtımı 25 Nisan’da  dünyada ilk kez İstanbul’da gerçekleştirildi. 2024 yazında yollarda olacağı belirtilen Yeni Renault Duster büyük ilgi görürken birçok detay araştırılmaya başlandı.

ÖN SİPARİŞ NE ZAMAN?

Yeni Renault Duster ön sipariş ne zaman? Yeni Renault Duster fiyatı ile ilgili sorular yanıt buldu. Yeni Renault Duster, Mayıs ayı sonunda ön siparişe açılacak. 2024 yazında yollarda olacağı belirtiliyor.

BURSA’DA MI ÜRETİLECEK?

Ön tasarımı ve Renault imzasını taşıyan ön ızgarasıyla güçlü bir tasarım sunan yeni Renault Duster, farklı gereksinimlere cevap veren iki veya dört çekişli motor seçenekleriyle yollara çıkacak. Bursa’da bulunan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilecek yeni Renault Duster, hem Türkiye pazarına sunulacak hem de dünyanın çeşitli noktalarına ihraç edilecek.

Yeni Renault Duster Mayıs ayı sonunda ön siparişe açılacak 2

YENİ RENAULT DUSTER FİYATI

MAİS Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, yeni Duster’ın fiyatının ise henüz belli olmadığını, temmuz ayında gerçekleştirilecek ikinci tanıtım toplantısında fiyatın açıklanacağını söyledi.

YENİ RENAULT DUSTER ÖZELLİKLERİ

Yeni Renault Duster’ın özellikleri is şu şekilde; Clio, Captur ve Arkana modellerinde de kullanılan CMF-B platformu ile üretilen yüksek teknolojili bilgi-eğlence donanımlarına sahip yeni nesil bir model. CMF-B platformu benzinli tam hibrit, 48V yarı hibrit ve LPG dahil olmak üzere farklı motor türlerini, çoklu enerji çözümleriyle beraber getiriyor.

4,34 metrelik uzunluğunu korumasının yanı sıra  bagaj hacmini artırarak 594 litreye varan bagaj alanına sahip olan Yeni Renault Duster, iç mekânda ise yaklaşık 29 litrelik saklama alanı sunuyor.

Ultra verimli E-Tech tam hibrit motor sistemi de dahil üç farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. 145 hp güç üreten gelişmiş tam hibrit motor seçeneğiyle ortalama 5 lt/100 km yakıt tüketimi ve 114 gr/km CO2 emisyonuna sahip olan model, karma döngüde %20’ye varan, şehir içi döngüde ise %40’a kadar avantaj sağlıyor. Yolculuk süresinin %80’ine kadar elektrik modunda çalışabilmesinin yanı sıra, yine elektrik modunda ilk kalkış hareketini yapabiliyor.

Yeni Renault Duster Mayıs ayı sonunda ön siparişe açılacak 3

Yeni Renault Duster aynı zamanda 6 ileri vitesli manuel şanzımanla eşleştirilen 130 hp gelişmiş 1,2 litre yarı hibrit motor seçeneği ve 4×4 güç-aktarma sistemiyle de sunuluyor. 3 silindirli turbo benzinli motoru, yaklaşık %10 yakıt tasarrufu ve daha akıcı bir sürüş için ek tork sağlamak üzere 0,8 kWsa kapasiteli 48V batarya ile desteklendi. Bu versiyonun ortalama tüketimi 6 lt/100 km ve CO2 emisyonu ise 136 gr/km. Yeni Renault Duster aynı zamanda 6 ileri vitesli manuel şanzımanla eşleştirilen 130 hp gelişmiş 1,2 litre yarı hibrit motor seçeneği ve 4×4 güç-aktarma sistemiyle de sunuluyor.

4×4 özellikleriyle donatılan Yeni Renault Duster, farklı sürüş koşullarını kapsayan beş off-road moduna sahip: Auto, Eco, Off-Road, Çamur&Kum ve Kar. Gelişmiş 4×4 ekranı; pusula, altimetre, yanal ve dikey açılarının yanı sıra tork dağılımı da dahil olmak üzere sürücüye zorlu koşullarda gerekli tüm bilgileri sağlıyor. Ayrıca multimedya ekranı 360’ kameraya doğrudan erişim sağlarken, her viteste çalışan ve 30 km/s hıza kadar ayarlanabilen eğim iniş yardımcısı da içeriyor.

Yeni Renault Duster’da daha rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi sunmak üzere 17 adede kadar yeni nesil sürüş destek sistemi mevcut. Ayrıca Yeni Renault Duster için güvenlik çok önemli. Şeritte kalma asistanı, şeritten çıkma uyarısı, aşırı hız uyarısı ve otomatik uzun/kısa far hem konforu hem de güvenliği artırmak üzere günlük sürüşü destekleyen özelliklerden sadece birkaçı. Otomatik acil durum fren sistemi ve “e-call” Acil Durum Çağrı sistemi ise acil durumlarda destek sağlıyor.

EkonomiTrend